Lumea animalutelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial

+4
Andreea
Dana
Dorade
Administrator
8 participanți

In jos

Sunteti de acord cu acest experiment?

Nu, in joc e sanatatea puilor !
 
Da, sunt adorabili!
 
 
 
Vezi rezultatele

Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial Empty Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial

Mesaj  Administrator Vin Feb 13, 2009 8:21 pm

Aici va puteti spune parerea in legatura cu puii de gaina colorati pe baza substantelor chimice.
http://lumea-animalutelor.blogcreativ.ro/Stiri-b2/Pui-de-gaina-colorati-b2-p5.htm#comments
Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial Dvrqqr
Poza nu e trucata, daca asta credeti. In Indonezia se vand acesti pui colorati! Coloritul lor se datoreaza unor substante chimice. Unul dintre responsabilii cu acest experiment, Anthony Schmidt, spune ca un colorant non-toxic este injectat in oua inainte ca acestea sa fie eclozati, care cauzeaza culoarea puilor. Acesta mai adauga ca dupa ce le vor creste pene, pasarile vor reveni la culoarea normala .


Ultima editare efectuata de catre Dark Knight in Mar Aug 31, 2010 1:03 pm, editata de 3 ori
Administrator
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 4972
Varsta : 29
Localizare : Marte

Sus In jos

Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial Empty Re: Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial

Mesaj  Dorade Dum Feb 15, 2009 6:30 pm

mie mi se pare o prostie. pentru un mic gag de Pasti pun in joc viata sau sanatatea unor animalute. sint sigura ca efectele vopselii nu au fost suficient studiate. pentru Pasti ajung si numai ouale colorate...
Dorade
Dorade

Numarul mesajelor : 85
Varsta : 56
Localizare : München

Sus In jos

Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial Empty Re: Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial

Mesaj  Dana Joi Feb 19, 2009 7:07 pm

Si pie mi se pare la fel daca se imbonlavesc .
Dana
Dana

Numarul mesajelor : 1032
Varsta : 34
Localizare : Calarasi

http://animalute.roadiro.ro/phpbb3/index.php?sid=fbac1b64cc9f046

Sus In jos

Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial Empty Re: Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial

Mesaj  Andreea Dum Apr 12, 2009 9:49 am

Sunt draguti puii,dar pacat ca sunt colorati artificial...
Andreea
Andreea

Numarul mesajelor : 943
Varsta : 26
Localizare : Sinaia

Sus In jos

Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial Empty Re: Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial

Mesaj  critical_error.4u Joi Apr 16, 2009 4:46 pm

nu-sz d acord...kinuiesk puii... Rolling Eyes
critical_error.4u
critical_error.4u

Numarul mesajelor : 289
Varsta : 28
Localizare : fatza in fatza cu calculatorul

Sus In jos

Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial Empty Re: Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial

Mesaj  Andreea Mier Mai 13, 2009 9:48 am

Sunt de acord cu critical.eror.4u pentru ca nu imi place sa va dpui chinuiti dati cu vopsea...e o porstie
Andreea
Andreea

Numarul mesajelor : 943
Varsta : 26
Localizare : Sinaia

Sus In jos

Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial Empty Re: Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial

Mesaj  Elisabeta Mier Mai 13, 2009 2:08 pm

acuma depinde si de vopseaua aia cu care is vopsiti
poate e facuta pentru pielea lor, care e mult mai sensibila decat cea a omului
dar tot e riscant..
Elisabeta
Elisabeta

Numarul mesajelor : 1177
Varsta : 28
Localizare : Iasi

Sus In jos

Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial Empty Re: Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial

Mesaj  Administrator Mier Mai 13, 2009 2:44 pm

Ei zic ca e non-toxica...dar tot nu sunt de acord... Rolling Eyes
Administrator
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 4972
Varsta : 29
Localizare : Marte

Sus In jos

Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial Empty Re: Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial

Mesaj  DanielaMe Mier Ian 12, 2011 5:30 pm

Nu e bine ce le fac , puiiar trebui sa fie naturali , nu plini de coloranti . gaina dansatoate
DanielaMe
DanielaMe

Numarul mesajelor : 3
Varsta : 23

Sus In jos

Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial Empty NU e corect

Mesaj  Aaaa123 Joi Sept 08, 2011 6:23 am

Aveti dreptate cu totii am citit ca se vand ca jucarii.Iar bietii sunt chinuiti in halul asta ar trebui ca cercetatatori sa isi injecteze ei substante colorate sa fie tiniti in custi si sa mai fie si jucarii!!!sa vada si ei cum e! Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial 108356
Aaaa123
Aaaa123

Numarul mesajelor : 10
Varsta : 23

Sus In jos

Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial Empty Re: Discutie - Parerea voastra despre puii colorati artificial

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum