Lumea animalutelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice

+4
Sarah
Alexis
ciurucmic
Administrator
8 participanți

In jos

Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Empty Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice

Mesaj  Administrator Joi Iun 10, 2010 8:03 am

Proprietarii de animale de companie din China, care vor să fie în pas cu moda, trebuie neapărat să-şi vopsească necuvântătoarele astfel încât să arate la fel cu cele sălbatice, relatează Daily Mail. Printre „victimele” acestui tratament se numără un Golden Retriever, care a fost făcut să arate ca un tigru şi alţi trei pui de câine, ce au fost transformaţi în mici urşi panda.

Chinezii sunt celebri pentru faptul că adoptă foarte rapid noile tendinţe ale modei şi nu este ceva neobişnuit pentru ei să-şi ducă animalele de companie la saloane de înfrumuseţare, unde sunt spălate, aranjate şi chiar vopsite. Statisticile recente au arătat că sumele cheltuite de aceştia pentru a-şi îngriji necuvântătoarele au înregistrat o creştere de 500 la sută în intervalul 1999 – 2008. [sursa: evenimentul.ro]

Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice 6

Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice 6

Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice 6


Ultima editare efectuata de catre Dark Knight in Mar Aug 31, 2010 1:03 pm, editata de 1 ori
Administrator
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 4972
Varsta : 29
Localizare : Marte

Sus In jos

Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Empty Re: Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice

Mesaj  ciurucmic Vin Iun 18, 2010 8:26 am

teribil!! si-au batut joc de bietele animale. affraid
ciurucmic
ciurucmic

Numarul mesajelor : 2

http://ro.petcup.net

Sus In jos

Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Empty Re: Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice

Mesaj  Administrator Mier Iun 23, 2010 5:02 pm

Ei spun ca vopseaua e non-toxica. Dar in cele mai rele cazuri, tot ar putea sa le cauzeze arsuri sau iritatii pe piele.
Administrator
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 4972
Varsta : 29
Localizare : Marte

Sus In jos

Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Empty Re: Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice

Mesaj  Alexis Mier Aug 25, 2010 11:27 am

Decat sa vopsesc un animal mai bine l-as da spre adoptie.
Alexis
Alexis

Numarul mesajelor : 6
Varsta : 26
Localizare : Arad

Sus In jos

Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Empty Re: Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice

Mesaj  Administrator Mier Aug 25, 2010 6:34 pm

Daca pretind ca isi iubesc animalele sa isi bata joc de ele. Nu vad rostul, poate par mai interesante asa, dar daca tin la ele, sa nu le chinuiasca. Rolling Eyes
Mai pun cateva poze:
Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Elefant_panda1
Iar urmatoarele sunt ingrozitoare.
Nici nu mai seamana cu niste caini, ci cu jucarii de plus. Shocked
Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Dog-2-sml_1499995i
Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Dog-4-sml_1499990i
Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Dog-5_1499988i
Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Dog-7_1500024i
Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Dog-8_1500022i
Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Dog-10-sml_1500014i
Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Dog-11-sml_1500012i
Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Dog-12_1500011i
Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Dog-13-sml_1500009i
Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Dog-6-sml_1499986i
Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Dog-3-sml_1499992i


Ultima editare efectuata de catre Dark Knight in Joi Aug 26, 2010 9:11 am, editata de 2 ori
Administrator
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 4972
Varsta : 29
Localizare : Marte

Sus In jos

Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Empty Re: Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice

Mesaj  Alexis Joi Aug 26, 2010 8:10 am

Aceștia sunt câini? Shocked affraid Eu credeam ca sunt jucăriile din plus ale surioarei mele de cinci ani. Mad
Alexis
Alexis

Numarul mesajelor : 6
Varsta : 26
Localizare : Arad

Sus In jos

Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Empty Re: Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice

Mesaj  Sarah Joi Aug 26, 2010 8:31 am

(ce tare ii ala cu caracatita) oameni care n-au ce face isi vopsesc animalele si asta le face mult rau fiindca ei se curata pe blanita din instinct si vopseaua aia ajunde in organismul lor ,iar ziua urmatoare n-o sa-i mai vada si ce o sa faca ?
o sa vopseasca altu si o sa-i puna botnita ? affraid
Sarah
Sarah

Numarul mesajelor : 1300
Localizare : pe strada =))

Sus In jos

Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Empty Re: Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice

Mesaj  Dorade Dum Aug 29, 2010 10:48 am

mie mi se par simpatice...mai ales ciinii panda. nu cred ca le face o vopseala, sper sa nu le vopseasca tot timpul. Si femeile isi vopsesc parul regulat, de obicei nu afecteaza pielea...
Dorade
Dorade

Numarul mesajelor : 85
Varsta : 56
Localizare : München

Sus In jos

Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Empty Re: Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice

Mesaj  Else Dum Aug 29, 2010 1:25 pm

Pe mine nu mă deranjează vopseaua, pe cât mă deranjează hainele şi accesoriile inutile. Or crede stăpânii că "le răsfaţă", dar nici să transformi bietul animal într-un clovn.
Else
Else

Numarul mesajelor : 3471
Varsta : 29
Localizare : Bacau

http://else22.deviantart.com/

Sus In jos

Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Empty Re: Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice

Mesaj  Aaaa123 Joi Sept 08, 2011 1:20 pm

Bietii eu as chema Protectia animalelor pentru asa ceva!!!!!si i-as aresta pentru asa ceva!!!
affraid ii transforma in creaturi alien si asta nu e bine!!!Chiar daca pare ca nu l-ear afecta ele nu pot vorbi asa ca vei sti cum se simt doar daca te colorezi si iti pui accesorii si nu poti face baie decat lingandute !!!!!vai vai!!!! Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice 187131 Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice 970521 eu doar cand ma uit in ochii lor vad suferinta uitati-va si voi in ochii lor eu vad numai suferinta Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice 703545
Aaaa123
Aaaa123

Numarul mesajelor : 10
Varsta : 23

Sus In jos

Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Empty Re: Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice

Mesaj  Musette Vin Feb 17, 2012 4:11 pm

astea sunt fitze...nu dragoste pt animale Rolling Eyes
Musette
Musette

Numarul mesajelor : 13

Sus In jos

Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice Empty Re: Animale domestice vopsite pentru a semăna cu cele sălbatice

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum